TEOG Nedir? TEOG kaldırıldı mı?

2010 yılından itibaren öğrencilerin liselere geçişi SBS ile düzenlenmekte idi. 2013-2014 eğitim öğretim döneminde SBS kaldırılarak, MEB Bakanı Nabi AVCI ile TEOG sistemine geçilmişti. Nabi AVCI TEOG'u çok övmüş ve geniş bir mutabakat ile karar verildiğini anlatmış, bu sistem ile okullara alternatif olarak türeyen kurumların artık ortadan kalkacağını izah etmişti.

TEOG (Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi) 2013-2014 eğitim öğretim yılından itibaren Milli  Eğitim Bakanlığı kararı ile uygulanmış bir sistemdirTEOG (Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi) 2013-2014 eğitim öğretim yılından itibaren Milli  Eğitim Bakanlığı kararı ile uygulanmış bir sistemdir. 2017-2018 eğitm öğretim döneminin başında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklaması ile kaldırılmıştır.

15 Eylül 2017 tarihinde televizyon kanalı aHBR'in Cumhurbaşkanı ile Gündem Özel programında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan TEOG sistemini artık istemediğini belirterek "kaldırdık, bitti" ifadesi ile o an artık TEOG sisteminin kaldırıldığını açıkladı.

TEOG'un kaldırılması ile öğrenciler ilköğretim sonunda nitelikli bir okula kayıt yaptırmak istiyor ise o okulun MEB koordinesinde yaptığı veya bizzat MEB tarafından yapılmış bir sınav ile elenmesi usulünün getirilebileceğini aktarmıştı.

Her hangi bir sınava girmeyen öğrencilerin ise adrese dayalı olarak en yakın liseye yerleştirilmesi düşünülmüştür. Şuan TEOG sınavı da kalkmış, LGS sınavı olmuştur.

Demetevler TEOG Kursu, Yenimahalle TEOG Kursu, Batıkent TEOG Kursu, TEOG Hazırlık Kursu, Hazırlık Kursları, Ankara TEOG Kursu, Ankara TEOG Hazırlık Kursları, TEOG Kurs Ücreti